Pri výbere dresu je dôležité vedieť, na aký šport má byť zameraný . Na futbal sa používajú dresy v materiálovom zložení 100% polyester alebo kombinácia 90 % polyester a 10% elastán. Ideálne, ak dres je vyrobený z funkčného materiálu s odvodom vlhkosti z tela športovca. Halové športy sú podobne zamerané. Napr. v hádzanej je dôležitá pevnosť dvojitého šitia, pretože prichádza k osobným kontaktom. Hlavne na pozícia pivota sa najviac dresy trhajú, pretože hráča často držia za dres. Hádzanárske dresy by mali byť funkčné, určite nie kobinácia bavlny s polyesterom. Dres na volejbal môže byť ľahší , nedochádza ku kontaktom . Dievčenské volejbalové dresy majú vykrojené rukávy alebo sú len ako tielka. Ohľadom veľkostí je v súčasnosti moderný trend, ak dresy zľahka obopínajú telo športovca a nie sú jedno alebo dve čísla väčšie. Na záver jedna rada : dres sa vám musí páčiť, má byť funkčný a strih má presne ladiť s konfekčnou veľkosťou.
Ak chlapec alebo dievča začína s futbalom, dôležité je vedieť v akom veku začína , aká je jeho fyzická dispozícia. Vo všeobecnosti sa odporúča vo veku 5-6 rokov hrať s loptou veľkosť 3, ktorá má váhu 290-320 gramov a pre dieťa nie je také ťažké loptu odkopnúť a nezaťažuje tým tak kĺby a pohybový aparát. Ak máte ešte menšieho futbalistu vo veku 2-4 rokov, vhodné je začať kopať do mini lopty veľkosť 1 a postupne pokračovať s odľahčenou loptou v.3 s redukovanou váhou na 290 g. Ak dieťa začína s futbalom vo veku 6-8 rokov, vodné je začať s odľahčenou loptou veľkost 4, kde váha lopty je 290 g. V prípade, ak je dieťa fyzicky veľmi dobre diponované, môžete používať loptu veľkosť 4 s váhou 350 g . Od 8-12 rokov - kategória prípravky sa hrá súťaž s loptou veľkosť 4. Vždy je dôležité si uvedomiť, že pravidelným tréningom alebo športovou aktivitou s nevhodnou loptou môžete vášmu pokladu skôr ublížiť ako rozvíjať jeho futbalové fintičky.
Pre deti nie je povinnou výstrojou na zápas chránič kolien a lakťov. V minulosti to bolo povinné, haralo sa na asfalte a rozhodca nepustil na ihrisko hráča bez chráničov. Dnes sa hrá v halách a od tejto podmienky sa upustilo. Z pohľadu rodiča by som svojmu dieťaťu chrániče určite odporučil, pretože je vo vývoji a pohybový aparát, kosti, svaly a šlachy nie sú pripravené na pravidelné búchanie a záťaž. Na našej stránke nájdete špeciálne chrániče kolien a lakťov s kevlarovou výstuhou, čo znamená, že sa pri kontakte s palubovkou hne'd nespália a nezoderú. Ich životnosť je dlhá, sú elastické a dobre chránia kolená a lakte . Nájdete ich ve skcii Pomôcky- doplnky.
Na to, aby sa vám neodlepilo číslo, logo alebo erb vplýva veľa faktorov. Jedným z nich je správna údržba - takže ideálne je , ak dresy periete z RUBOVEJ strany ( prevrátené ) , maximálne na 40% bez bielidiel. Potlačený textil sa neodporúča dávať do sušičky. Pri žehlení musíte nažehlovačku prekryť alebo žehliť z rubovej strany, inak logo prilepí na žehličku.
Na každej dobrej lopte je pri ventile napísané, na koľko barov sa lopta odporúča fúkať. Pred tým, ako zapichnete ihlu do ventilu na lopte, namočte ihlu do oleja, aby ste neprepichli ventil. Na kompresori sledujte , na koľko sa hustí lopta. Presnú hodnotu získate, ak odmeráte tlakomerom hodnotu po nafúkaní. Ak chcete, aby lopty mali dlhšiu životnosť, vždy po tréningu alebo zápase ich mierne ihlou odfúknite , aby neboli stále natlakované. Tento postup je dobré doržiavať hlavne pri zápasových loptách, ktoré sa týždeň nepoužívajú. Tak docielite ich dlhšiu životnosť.