Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Poradňa

Najčastejšie
otázky

Pripravili sme niekoľko odpovedí na najčastejšie otázky našich zákazníkov.

Ako si vybrať dres ?

Pri výbere dresu je dôležité vedieť, na aký šport má byť zameraný . Na futbal sa používajú dresy v materiálovom zložení 100% polyester  alebo kombinácia 90 % polyester a 10% elastán.  Ideálne, ak dres je vyrobený z funkčného materiálu s odvodom vlhkosti  z tela športovca.  Halové športy sú podobne zamerané. Napr. v hádzanej je dôležitá pevnosť dvojitého šitia, pretože prichádza k osobným kontaktom.  Hlavne na pozícia pivota sa  najviac dresy trhajú, pretože hráča často držia za dres. Hádzanárske dresy by mali byť funkčné, určite nie  kobinácia bavlny s polyesterom.  Dres na volejbal môže byť  ľahší , nedochádza ku kontaktom . Dievčenské volejbalové dresy majú vykrojené rukávy alebo sú len ako tielka. Ohľadom veľkostí je v súčasnosti moderný trend, ak dresy zľahka obopínajú telo športovca a nie sú jedno alebo dve čísla väčšie. Na záver jedna rada : dres sa vám musí páčiť, má byť funkčný a strih má presne ladiť s  konfekčnou veľkosťou. 

Akú loptu  vybrať pre futbalového začiatočníka ? 

Ak chlapec alebo dievča začína s futbalom, dôležité je vedieť v akom veku začína , aká je jeho fyzická dispozícia. Vo všeobecnosti sa odporúča vo veku 5-6 rokov hrať s loptou veľkosť 3, ktorá má váhu 290-320 gramov a pre dieťa nie je také ťažké loptu odkopnúť a  nezaťažuje tým tak kĺby a pohybový aparát. Ak máte ešte menšieho futbalistu vo veku 2-4 rokov, vhodné je začať kopať do mini lopty veľkosť 1 a postupne pokračovať s  odľahčenou loptou v.3 s redukovanou váhou na 290 g.  Ak dieťa začína s futbalom vo veku 6-8 rokov, vodné je začať s odľahčenou loptou veľkost 4, kde váha lopty je 290 g. V prípade, ak je  dieťa fyzicky veľmi dobre diponované, môžete používať loptu veľkosť 4 s váhou 350 g . Od 8-12 rokov - kategória prípravky sa hrá súťaž s loptou veľkosť 4. Vždy je dôležité si uvedomiť, že pravidelným tréningom alebo športovou aktivitou s nevhodnou loptou môžete vášmu pokladu skôr ublížiť ako rozvíjať jeho futbalové fintičky. 

Musia používať deti na hádzanej chrániče ?

Pre deti nie je povinnou výstrojou na zápas chránič kolien a lakťov. V minulosti to bolo povinné, haralo sa na asfalte a rozhodca nepustil na ihrisko hráča bez chráničov.  Dnes sa hrá v halách a od tejto podmienky sa upustilo. Z pohľadu rodiča by som svojmu dieťaťu chrániče určite odporučil, pretože je vo vývoji a  pohybový aparát, kosti, svaly a šlachy nie sú pripravené na pravidelné búchanie a záťaž. Na našej stránke nájdete špeciálne chrániče kolien a lakťov s kevlarovou výstuhou, čo znamená, že sa pri kontakte s palubovkou hne'd nespália a nezoderú. Ich životnosť je dlhá, sú elastické a dobre chránia kolená a lakte . Nájdete ich ve skcii Pomôcky- doplnky. 

Ako správne prať dresy a oblečenie s potlačou  ?

Na to, aby sa vám neodlepilo číslo, logo alebo erb vplýva veľa faktorov. Jedným z nich je  správna údržba - takže  ideálne je , ak  dresy periete z  RUBOVEJ strany  ( prevrátené ) , maximálne na 40% bez bielidiel. Potlačený textil  sa neodporúča dávať do sušičky. Pri žehlení musíte nažehlovačku prekryť alebo žehliť z rubovej strany, inak  logo  prilepí na žehličku. 

Ako správne fúkať lopty ?

Na každej dobrej lopte je  pri ventile napísané, na koľko barov sa lopta odporúča fúkať. Pred tým, ako zapichnete  ihlu do ventilu na lopte, namočte ihlu do oleja, aby ste neprepichli ventil. Na kompresori sledujte , na koľko sa hustí lopta.  Presnú hodnotu získate, ak odmeráte tlakomerom  hodnotu po nafúkaní. Ak chcete, aby lopty mali dlhšiu životnosť, vždy po tréningu alebo zápase ich mierne ihlou odfúknite , aby neboli stále natlakované. Tento postup je dobré doržiavať hlavne pri  zápasových loptách, ktoré sa týždeň nepoužívajú. Tak docielite ich dlhšiu životnosť. 

Ďalšie témy

Akcie pre kluby

Všetko pod jednou strechou, šetríme Vám čas aj peniaze

25% zľavy ERIMA

Deti

Nechajte sa unášať lifestilovou značkou ERIMA

25% zľavy ERIMA

Individuálny šport

Nechajte sa unášať lifestilovou značkou ERIMA

25% zľavy ERIMA

Tímový šport

Nechajte sa unášať lifestilovou značkou ERIMA

Predajňa

DEMI šport plus s.r.o.
Juraja Slottu 47 
917 01 Trnava 
Slovensko

Zákaznícka podpora

Otvorené  :
Pon - Pia: 10:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 12:00 


+421 914 335 704  predajňa 
+421 911 657 163  sklad 

demisport@demisport.sk

Sledujte nás

Odber noviniek

Ak chcete byť informovaný o novinkách zo sveta DemiSport, odošlite nám svoj e-mail.